Kurumsal Araç Kiralama

Kurumsal Araç Kiralama

Kurumsal araç kiralama, şirket veya kurumların belirli bir süre için bir veya birden fazla araç kiralama sürecini ifade eder. Kurum ve şirketler, ihtiyaç duydukları marka-model, yıllık kilometre ve süreyi belirledikten sonra bu parametrelere göre kiralama şartları belirlenir.

Kiralama şartları netleştikten sonra şirket/kurum kapsamlı bir finansal değerlendirme sürecine girer. Finansal değerlendirme süreci olumlu sonuçlandıktan sonra sözleşme aşamasına geçilir.

Kurumsal araç kiralama süreci, şirketin ihtiyaç duyduğu araç türünü ve kiralama süresini belirlemesiyle başlar. Daha sonra kiralama şartları ve fiyatları belirlenir ve anlaşma imzalanır. Kiralama süresi boyunca kiralanan araçlar kullanılır ve süre sonunda geri verilir.

Kurumsal Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

  • 2023’te hayata geçirilen yeni düzenlemeye göre aylık araç kira bedelinin 17.000 TL’ye kadar olan kısmı gider olarak gösterilebilmektedir. Şirketler bu sayede ciddi bir vergi avantajı elde eder.
  • Kurumsal araç kiralama yapan kişiler, trafik sigortası, kasko, MTV gibi masrafları düşünmek zorunda kalmazlar.
  • Kurumsal araç kiralama yapan şirketler periyodik bakım, muayene gibi operasyonel işlemlerle zaman kaybetmezler.
  • Maliyet tasarrufu, vergi avantajları, esnekliğin artması ve operasyonel konularla zaman kaybetmemek, kurumsal araç kiralamanın en önemli artılarıdır.
  • Kurumsal araç kiralama yapan kişi hasar, arıza gibi durumlardan dolayı araç serviste 24 saatten fazla kalacaksa ikame araç avantajından faydalanabilir.

Filomingo’da ihtiyacınıza uygun aracı seçip anında teklif oluşturarak 12, 24 veya 36 aylık kurumsal kiralama yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için bu sayfayı inceleyebilirsiniz.

Filomingo.com.tr’de tüm hizmetler, müşteri memnuniyeti odağıyla tasarlanmıştır. Kullanıcılar, kiralama işlemlerini tercihleri doğrultusunda Online veya Yüz Yüze şekilde gerçekleştirebilirler.

 

Copyright © 2020 - 2024 Filomingo